F Blog

Idea F Blogu zapisana jest w trzech frazach:
About Photography - With Photographs - By Photographers.

Blog prowadzony jest przez dużą grupę aktywnych fotografów, aktualnie 18, w tym 4 z Polski - Marcin Górski, Joanna Kinowska, Staszek Heyda i Magdalena Sokalska.

Spotkać tu można niemal każdy rodzaj fotografii. Prezentowani są zarówno słynni fotografowie jak Alec Soch, Martin Parr, Michael Kenna, Gerry Johansson, Jacek Poremba, jak i zupełnie nieznani, czasami początkujący fotoamatorzy, których prace zaintrygowały twórców bloga.

Do dziś zaprezentowano prace ponad 130 fotografów z 35 krajów świata. Ambicją twórców jest odkrywanie nieznanej szerzej fotografii, chętnie prezentowane są prace fotografów azjatyckich, afrykańskich i południowo-amerykańskich. Prócz tego w blogu znaleźć można artykuły poświęcone historii, teorii fotografii i technikom fotograficznym.Od samego początku twórcy F Blogu starają się wejść w interakcję ze światem fotografujących czytelników, zachęcając do przesyłania swoich prac, które mogą być później opublikowane. Nowością są miniprojekty fotograficzne jak np. DOCU-08, gdzie publikowane są prace czytelników dokumentujące rok 2008. Najlepsze prace z całego roku będą później prezentowane w niewirtualnych galeriach, przewidywana jest również publikacja.

F Blog, założony w 2006 roku, to kolejny projekt szwedzko-amerykańsko-polskiej grupy fotograficznej Gruppo F, która powstała 4 lata wcześniej.

1 komentarz: